Elektrokoagulacja to metoda, stosowana w walce z problemami dermatologicznymi, ginekologicznymi i urologicznymi. Przy tym zabiegu stosowany jest prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości, który ścina białko tkanek. Dzięki temu staje się skuteczna w walce z brodawkami, kasztaniakami czy brodawkami. Na czym dokładniej polega i czy każdy może z niej korzystać?

Zabieg ten polega na ścinaniu białka tkanek, np. tkanki nowotworowej lub sąsiadującej z nowotworem przy użyciu prądu o wysokiej częstotliwości. Wykonuje się to za pomocą elektrod o kształcie igły lub igły z kulką. Zabieg ten jest bolesny, gdyż zostają uszkodzone naczynia, dlatego też często wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Proces gojenia trwa około 2, 3 dni, a sam zabieg nie wyklucza pacjenta z codziennych obowiązków i nie wymaga rekonwalescencji.

Wskazaniem do zastosowania elektrokoagulacji są przede wszystkim zmiany nowotworowe, takie jak włókniaki czy brodawki, ale przyniesie rezultaty także przy usuwaniu zbędnego owłosienia.