Ginekologia jest gałęzią medycyny, która przez wieki była traktowana po macoszemu. Dziś jednak notujemy okres jej dynamicznego rozwoju. Dzięki nowym możliwościom ginekologia przełamuje dotychczasowe ograniczenia i niesie rzeczywistą pomoc tak kobietom, jak i przychodzącym na świat dzieciom. Mając to wszystko na uwadze nie powinniśmy być zaskoczeni tym, że systematycznie rośnie też liczba młodych ludzi zainteresowanych podjęciem studiów ginekologicznych.

Nie jest to zresztą poważny problem. Studia ginekologiczne nie należą do najłatwiejszych, a praca w zawodzie ginekologa wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale i pewnych cech osobowości, znalezienie uczelni, na której można zdobyć wykształcenie nie jest jednak trudnym zadaniem. Najlepszym wyborem są uczelnie medyczne z Gdańska, Warszawy, Wrocławia, Krakowa i Poznania, choć osoby, które decydują się na studiowanie właśnie na nich muszą się liczyć z tym, że kierunek jest oblegany przez kandydatów na studentów.

Trudności z dostaniem się rekompensuje nadzieja na to, że już po zakończeniu nauki nie powinny pojawić się problemy ze znalezieniem pracy.