Ćwiczenie mięśni Kegla może się przydać każdej kobiecie, bez względu na jej wiek, nie da się jednak ukryć, że o największych korzyściach płynących z nich mówi się w kontekście ciąży oraz porodu.

Pierwszym argumentem, który należy brać pod uwagę jest sama łatwość noszenia ciąży. Im jest ona bardziej zaawansowana, tym cięższa jest też macica, a dobrze wyćwiczone mięśnie Kegla sprawiają, że nawet taki ciężar nie będzie stanowił zagrożenia dla organizmu. Nie bez znaczenia wydaje się i to, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla także sam poród jest łatwiejszy. Dzieje się tak zwłaszcza podczas rodzenia główki dziecka, gdzie świadome kontrolowanie mięśni nie tylko skraca czas porodu, ale i przyczynia się do tego, że staje się on mniej bolesny.

Odpowiednio ćwiczone mięśnie Kegla łatwiej też rozciągają się, potem zaś wracają do swojego pierwotnego stanu bez pękania, co z kolei sprawia, że minimalizowane jest ryzyko wystąpienia wysiłkowego nietrzymania moczu – częstej przypadłości występującej u kobiet tuż po porodzie.